Çalışma Saatleri

P.Tesi - Pazar: 8:00 - 20:00

Mail

info@lotusveterinerlik.com

Pet Mikroçip Uygulaması

AnaSayfa / Mikroçip Uygulaması

Images
Profesyonel Pet Hizmetlerimiz

Pet Mikroçip Uygılaması

Pet Mikroçip kayıp hayvanlar ve çalınan hayvanların bulunması için geliştirilmiş elektronik bir sistemdir. Deri altına yerleştirilen pirinç tanesi büyüklüğündeki çip, okuyucu cihaz ile taranarak iletişim bilgilerinize ulaşılır.

Uzaklardaki harika kokular, renkli ve keşfedilesi şeylerle dolu dünya çoğu zaman hayvanların güvende oldukları, karınlarının doydukları yuvalarından uzaklaşmasına sebep olmaktadır. Çalınma vakaları ise her geçen gün artmaktadır. Mikroçip böylesi durumlarda evcil hayvanlar ve sahipleri için kurtarıcı olarak görülebilir. En azından hayvanınız kaybolduğu takdirde geri döneceği umudunu yitirmemeniz için bir sebeptir.

Mikroçip’in kullanım süresi ne kadardır?
Mikroçip üzerinde herhangi pil yada güç kaynağı yoktur. Evcil hayvanların ortalama ömrününden daha fazla dayanacak kadar tasarlanmıştır.

Mikroçip takılırken hayvanlar bayıltılıyor mu?
Hayır, mikroçip takılırken anesteziye gerek duyulmamaktadır.

Mikroçip uygulaması yapılırken hayvanların canı ne kadar yanar?
Mikroçip özel bir enjektör yardımı ile deri altına yerleştirilmektedir. Bu enjektör normal kanüllerden biraz daha kalındır. Uygulama, aşılama işlemine benzediği için uygulama yapılan hayvanın canı yine aşılama işlemindeki kadar yanacaktır.

Mikroçipi kendimiz takabilir miyiz?
Eğer veteriner Hekim değilseniz hayır. Mikroçip uygulaması sadece veteriner hekimler tarafından yapılmalıdır.

Mikroçip uygulaması kaç yaşında yapılmalıdır?
Mikroçip uygulaması hayvanınız 8 haftalık olduktan sonra veteriner hekiminizin sakınca görmediği herhangi bir tarihte yapılabilir.